Ynt: Yeni Nesil Türkçüler

 Esenlikler. Bir kandaşımızın yazdığı yeni nesil Türkçüler adlı konuyu ve yorumlarını okuyunca bunları yazmak istedim. Evet yeni nesil maalesef ki bir çok yönden yozlaşmış ve özenti. Yaptıkları saçmalıkları yazmayı geç düşünmek bile insanın sinirlerini bozuyor. Peki bu nesil neden böyle? Eleştirmek kolay iş peki ya çözüm nasıl olmalı? Bizim bunları düşünmemiz ve faaliyete geçmemiz şart. Ben bir çocuk gelişimci adayı olarak vazifemin eğitim vereceğim, yardımcı olacağım veya tedavi edeceğim çocuklara ve ailelerine Türk’ü anlatmak olduğunu düşünüyorum. Bu anlatış karşılıklı konuşma şeklinde fikir alışverişi de olabilir sadece bir duruş da olabilir. Türk nasıl konuşur? Türk’ün aile hayatı nasıldır? Türk nasıl yaşar ? Biz bunlarla örnek olarak yeni nesle yol göstermek zorundayız. Yeri geldi mi kolundan tutup sen Türksün bunu yapamazsın da demeliyiz. Ama önce kendimizin nasıl bir yaşam sürdüğüne bakmalıyız. Yani iş yine kişinin kendisinde bitiyor. Belli noktalara saplanıp kalmadan daima ileriye gitmeli ve Türk adını tüm dünyaya yaymalıyız. 

Ayzıt 1. nesil Soruldu üzerinde 27 Şubat 2017 Fikir.
Yorum Ekle
5 Cevaplar

Sonuna kadar hak veriyorum,bir Türkçü ne kadar kadar örnek kişilikli olur ve görüşlerinden taviz vermezse genç nesillere örnek olur.

1. nesil üzerinde 28 Şubat 2017 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz privacy policy and terms of service.