Ynt: Yafesin oğlu Türk

Bilindiği gibi insanlığın ikinci babası diye nitelendirilen Hz. Nuh kutsal kitaplara göre 3 oğula sahip ve bu üç oğuldan üç temel ırk türemiştir. Oğullarından olan Yafesin Turk, Moğol, sümer vs.  gibi oğulları vardır. Turk olan oğlundan Türk ırkını türediği söylenmektedir.  Sizin bu konu hakkında fikirleriniz nelerdir.

oguzhanakdemirr 1. nesil Soruldu üzerinde 11 Şubat 2017 Tarih.
Yorum Ekle
3 Cevaplar

Ben şahsım adıma o çok ütopik Türk  destanlarının veya başka ırklara  ait çok daha ütopik  destanların bile bir gerçeklik payının olduğunu düşünürüm. Tanrı milletlerin geleceğini bu şekilde kararlaştırmış olabilir. Wanderoo maymunundan  türemedik ya. Eğer bir şeyler kulaktan kulağa geldiyse sadece bir rivayet deyip üstünü örtmemeli daha da üstüne gidilmeli. Divan-ı Lugatı Türk’te bu konuyla ilgili mutlaka bir  bilgi olduğunu düşünüyorum. Eğer bu kitap elinin altında olan veya daha önce okuyan birisi varsa bilgilerini bizimle paylaşırsa sevinirim.ESENLİKLER…

1. nesil üzerinde 12 Şubat 2017 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz privacy policy and terms of service.