Ynt: Türkçü Bir Parti

Arkadaşlar birisi çıksa Türkçü bir parti kursa  siz bunun hakkın da ne düşünürdünüz ? Atsızın makalesinden bir kesit : Türkçülük bugün siyasi değildir. Fakat bir gün siyasi bir kuruluş durumuna gelirse bütün Türkleri kurtarıp birleştirecek bir program ile ortaya çıkacaktır. O zaman, şüphesiz çağı. durumu ve ortamı kollamakla beraber bunlara bağlanıp kalmayacak, bu kaygıların üstüne çıkacaktır. Dünün gerçeklerin yeniden gerçekleştirecektir. Şahsen benim zihnimi bulandıran  şudur ki  Türkçülüğün siyaset ile bir bağı olup olmaması.

Kubudak 1. nesil Soruldu üzerinde 14 Şubat 2017 Siyaset.
Yorum Ekle
5 Cevaplar

Atsız diyor ki “Siyasi ve içtimai meshebim Türkçülük’tür.”

Sanırım bu sözden de anlaşılacağı üzere Türkçülük bizleri hayatta tutan yegane fikirdir. Hayatımızın her alanına girmiştir. İnsan da sosyo-kültürel bir varlıktır. Siyasetin dışında yer almaması demek, ancak bir düşünceye sahip olmaması anlamına gelmektedir. Bu da biz Türkçüler için mümkün değildir. Bizler düşünen ve üreten kimseleriz. Dolayısı ile siyasetin dışında kalamayız fakat siayaseti kendi istediğimiz ölçütlerde kullanabiliriz. Atsız, bir el yazısında şunları yazıyor”Bu topraklarda Türkçülük fikri bir gün muzaffer olacaktır. Irkımızın yaşaması için gerekli yegane şey budur.” Muzaffer olması demek iktidarı ele geçirmek demektir. Bugün de ancak bu siyaseten mümkündür.

1. nesil üzerinde 14 Şubat 2017 cevapladı.

Ben şahsen bu yüzden bu başlığı açmıştım.Günümüzde olan iktidar varsa yoksa Suriye – k*rt yandaşı.Biz her türlü milliyetçiliği ayaklar altına almış bir iktidarız diyen birisinin peşinden gitmek hiç de hoş olmaz.Türkçü bir parti kurulursa eğer milletimiz desteklerse ülke iyiye gider.Lakin milletin şimdiki iktidardan dönmeye niyeti yok gibi.

üzerinde 14 Şubat 2017.
Yorum Ekle

Cevabın

Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz privacy policy and terms of service.