Ynt: Türkçü Bir Parti

Arkadaşlar birisi çıksa Türkçü bir parti kursa  siz bunun hakkın da ne düşünürdünüz ? Atsızın makalesinden bir kesit : Türkçülük bugün siyasi değildir. Fakat bir gün siyasi bir kuruluş durumuna gelirse bütün Türkleri kurtarıp birleştirecek bir program ile ortaya çıkacaktır. O zaman, şüphesiz çağı. durumu ve ortamı kollamakla beraber bunlara bağlanıp kalmayacak, bu kaygıların üstüne çıkacaktır. Dünün gerçeklerin yeniden gerçekleştirecektir. Şahsen benim zihnimi bulandıran  şudur ki  Türkçülüğün siyaset ile bir bağı olup olmaması.

Kubudak 1. nesil Soruldu üzerinde 14 Şubat 2017 Siyaset.
Yorum Ekle
5 Cevaplar

Türkçü siyasi parti mümkündür diyen arkadaşlar yasadan kanundan bir haber sanırım. Her şeyi hayal ede ede iyice şaşırdınız.

Türkçülüğün iki ana esasından biri Irkçılık diğeri Turancılıktır.

Türkiye’de ırkçı bir parti kurulamaz. Kurulur diyen varsa önüme belge sunsun. Irkçılığın en az cezası 6 ay hapistir.

Buna rağmen ırkçı parti  kuralım filan diyorsunuz. Parti kurulurken bile taviz verip ırkçılıktan vazgeçeceksiniz.

Taviz verdikten sonra diğer partilerden ne farkı kalacak?

Onu geçtim partiler, destekçileri kadar vardır. Kaç kişiden oy alabileceksiniz?

MHP denilen partiyi es geçiyorum. 95 tane parti içinde 10 tane milliyetçi, 4 tane de kendine Türkçü diyen parti var. Oy oranları kaç?

Hangi seçime girip başarı kazandılar? MHP’ye dönelim . Bana göre kurulduğu 1969 senesinden beri milliyetçiliği körelten bir parti milliyetçiyiz demesine rağmen %17’den fazla oy alamadı. %17 oy oranına ulaşmasının sebebi Apo denilen piçin yakalanması ve milletimizin bu piçi ancak MHP’nin asabileceğine inanmasıdır. Oldu mu öyle bir şey? Hayır.

Konuyu uzatmanın manası yok.

Gidin kendinizi yetiştirin kardeşim önce. Mitinge çıkıp iki kelam konuşamamak rezil olmak, devlet yönetmekten bir haber olup iktidarı düşlemekte boş hayaldir.

Turan partiyle kurulmuş olsaydı, Göktürkler demokrasiyle yönetilirdi.

1. nesil üzerinde 16 Şubat 2017 cevapladı.

Celallenme bizim oğlan 🙂

hdp nasıl kurulduysa Türkçü bir partide öyle kurulabilir. Tabi ırkçı bir parti olacağından tepeden siyasete atlıyalım politikasıyla olmaz. Gençlik oluşumu içerisindekiler kendilerini yetiştirecekler ülke gündeminde önemli yerleri  fetheylecekler. Gençlik oluşumları Türkiye’nin atar damarı olacak. Türkçü mühendisler önemli buluşlar üretecekler. Türkçü  kumandanlar büyük başarılar elde edecekler. Türkçü eğitimciler eğitimcilerin içerisinde seçilir olacaklar. Bu şekilde iktidar bile olmamıza gerek kalmadı. Bak gördün Türkiye Türkçü oldu.ESENLİKLER…

üzerinde 17 Şubat 2017.
Yorum Ekle

Cevabın

Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz privacy policy and terms of service.