Ynt: İslamla şereflenmek

Efendim biliyorsunuz biz Türkler islam ile şereflenmiş bir milletiz. Öncemiz çünkü bedbaht. Cahiliye dönemi yaşayan bir toplum iken İslam ile nirvanaya ulaştık ve medenileştik(!).

kendiniarayanadam 1. nesil Soruldu üzerinde 11 Şubat 2017 Tanım.

İslam Türlüğün gelişimini engelleyen en büyük unsurdur.Semavi dinlerin tamamı aslında aynıdır.Onun için bizde İbrahimi dinler diye söylenir. Bilim düşmanıdır ,dışıdır, İslami devletlerin hepsine bakın hepsi ilkel toplumlar halindedir. İslam bu geriliğin sebebidir.Biat kültürü,kulluk anlayışı,tevekkül,yaradılış görüşü,gibi sayısız dogmalar. Aklın gelişmesinin önünde en büyük engeldir. İnsanın özgür yaradılışına aykırıdır.

üzerinde 11 Şubat 2017.

Yanlış düşünüyorsunuz.  İslam bilimi ve aklı engellemez. Sizin engellediği öngördünüz şey hurafe islamdır.  Hurafe islam ise kendini din alimi sananların çıkarları doğrultusunda yaptıkları şeydir.  İnsanların akıllarını almak ve bağımlı yaşamaları için yapmış oldukları şeydir.

üzerinde 11 Şubat 2017.
Yorum Ekle
6 Cevaplar

Birader gidin başka yerde oynayın.
TÜRK’ün cahiliye dönemi olmadı hiç, hele bunu dine bağlamak tam bir ahmaklık ve asıl cahillik…
Din sadece vicdani bir kavramdır.
Söylemlerinizi daha fazla abartmadan ve daha fazla kırıcı olmamıza sebep olmadan uzaklaşmanızı tavsiye ederim.
Esen kalın…

1. nesil üzerinde 11 Şubat 2017 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz privacy policy and terms of service.