Ynt: Başkanlığı içeren Anayasa değişikliği Meclis’ten geçse ne olur, geçmese ne olur?

Ben Parlamenter sistem ile yönetilen Türkiye’de büyüdüm. Kendimi bildim bileli Akp iktidarı var. Chp var Mhp var. Bir de sürekli ad değiştiren bir kürd partisi peydah oldu Hdp. Şimdi diyelim ki, olur da Başkanlık için gereken Anayasa değişikliği Meclis’ten geçmedi. Bu bizim için bir kurtuluş mudur? Akp dediğiniz bir proje partisidir. Chp benliğini yitirmiş bir partidir. Mhp şuur kaybına uğramış milliyetçileri uyutan bir parti olduğunu ortaya koydu. Hdp’yi zaten söyledim. Bunlara teslim Türkiye’nin geleceğinden umut var mı?

Başkanlık sistemine gelirsek, doğru kimsenin eline geçerse Türkiye’yi kuvvetlendirecek, fakat yanlış kişilerin eline geçerse uçuruma sürükleyecek bir yönetimdir. Potansiyel başkan adayı belli, bu zamana kadar yaptıkları belli, seceresi belli. Bu gücü tutupta böyle bir zamanda bu kimseye vermek intihardır!

Açıkçası herkesin söylediğinden farklı bir şey söyleyeceğim. Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık. Sonuç ne olursa olsun, yine olan bu millete olacak!

Türkmenoğlu 1. nesil Soruldu üzerinde 12 Ocak 2017 Siyaset.
Yorum Ekle
4 Cevaplar

Güçler ayrılığının ortadan kalması durumunda başa kim gelirse gelsin bu felaket olacaktır.Ben bugün kimse için tek adam  sistemine evet diyemem,yüce Türk milletinin ve Başbuğ Atatürk’ün kurduğu cumhuriyeti hiç kimsenin ellerine bırakamam.Tüm Türk düşmanları aynı zamanda rejim karşıtıyken,Atam bu cumhuriyeti bize emanet etmişken -ben her ne kadar bugünkü işleyişe, hatta demokrasiye inanmasam da- rejim değişikliğine evet diyemem.

1. nesil üzerinde 16 Şubat 2017 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz privacy policy and terms of service.